24. 9. 2018, 12:28

Hlavní stránka Piráti  Internet  Zahraničí  Kultura  Politika  Monstrproces  Kopírovací monopol  Názory  Kauzy  Věda a technika  Video  HogoFogo  Události  Zprávička  Jednou větou  Komix
Psychopati jdou do práce?


Necháváme se ovládat lidmi, kteří jako lidé jenom vypadají, hodně toho naslibují, hodně toho udělají a když jim uvěříme a dáme jim svůj hlas, zapomínáme u toho, že jim tím svěřujeme do rukou svůj vlastní život. A když nám zbydou jen oči pro pláč, je už pozdě. Stručná diagnostika prototypu lidí, kteří nám dělají ze života peklo. A neplatí to jen v politice. Byznys je stejně nemilosrdný.20. 1. 2013


Datum: 20. 1. 2013, Autor: Josef Kadleček
Přečteno: 42779x
Zobrazit článek pro tisk Vytisknout

Doposud hodnotilo 1 čtenářů, celková známka je 5.
Ohodnoťte známkou jako ve škole | 1 je nejlepší: 1 2 3 4 5

Komentáře

Smutek
(Hondzick, 31. 1. 2013 - 10:00:52)
Odpovědět
Smutek z toho de

Jak to funguje
(vlkC, 30. 1. 2013 - 13:14:18)
Odpovědět
Volebni cirkus mel strukturu pedofilni paniky. Media uz delsi dobu provozuji hon na carodejnjce a nyni jsme svedky bizarnich dusledku obsese. Pred nasim zrakem se odviji neuveritelny spektakl, kdy duverny pritel Karel oslovuje ze spiny internetu cistou a neposkvrnenou mladez, vydava se za neco jineho, nez cim je a zneuziti naznacuje vymluvnou metaforou Sex Pistols. Zduraznovani mimoradne politicke potence KS je pak reaktivni formaci na uzkost z vytesnene pedofilni fobie. Toto schema mohlo vzniknout spontanne nebo byt vyuzito, ale media jsou na to prilis stupidni. Kult mladi v politice se rozrusta do absurdnich proporci. Soucasnou dobu necharakterizuje nacionalismus ani boj za materialni rovnost, ale rozsirovani svobody v sexualni oblasti. Ceske zeme jsou v otazkach pokroku tradicne pomale, to je videt napriklad z pozdni doby prvniho styku nebo nizkeho vyskytu chorob, uvolnena doba 60. let se nam vyhnula. Regrese nabyva podoby duality poskvrneneho stari vs. nedosazitelne cistoty mladi, patologicky stav mysli vyhrezl nedavno s absurdni silou v aferach kolem BBC. Zrejme jde o hlavni soucasne tema pokrokove politiky (tj. lepsi nez trzni distribuce a ideologie s tim spojena) a neuspech v teto oblasti bude paralyzovat usili ve vsech dalsich smerech. Vysvetluji se tim takove fenomeny jako volby, generacni konflikt, arabske jaro (moc sexu si tam neuziji, Kaddafiho konec), duchodova krize, hiphop atd. Jde o autonomni stepeni ve svete ideji, ktere nelze podridit bohatstvi nebo spolecenskemu statusu.

Re: Jak to funguje
(vlkC, 30. 1. 2013 - 13:21:49)
Odpovědět
Presneji : ... a politicke zneuziti naznacuje ...

Re: Jak to funguje
(vlkC, 5. 2. 2013 - 17:56:09)
Odpovědět
Jde o krizi re-produkce, ktera se zatim projevuje jako arabske jaro, drogova kultura (media), nadprodukce dluhu, duchodova krize, spory o copyright atd. Po nabozenskem, nacionalnim a ekonomickem konfliktu nepochybne vyvoj smeruje ke sporu generacnimu, aniz bych chtel malovat certa na zed.

Psychopati mezi námi
(Anonym, 23. 1. 2013 - 01:52:00)
Odpovědět
Článek dává smysl. Pár psychopatů už jsem potkal přes internet. Jsou to zdánlivě normální lidé, ale dají se poznat podle světonázoru. Protože nemohou vnímat mezilidské vztahy a vzájemnost, budují svůj světonázor podle toho nejobjektivnějšího a nejzákladnějšího - což je ten nejnižší společný jmenovatel. Přirozeně názorově tíhnou k uznávání práva silnějšího (tj. poslouchají zákony, protože nechtějí trest). Lidskou přirozenost považují za hedonismus, jen a pouze honbu za rozkoší a vyhýbání se bolesti, všechny lidské činy "vysvětlují" tímhle nesmyslem, protože to takhle fakt vnímají. Celkově to jsou neškodní lidé, jenom se jim nesmí dostat do ruky nebezpečná zbraň hromadného ničení - třeba finanční burza nebo politická strana.

Re: Psychopati mezi námi
(Wlasta, 23. 1. 2013 - 19:48:04)
Odpovědět
já je bohužel potkal in natura

Vždyť
(Pep, 21. 1. 2013 - 21:42:34)
Odpovědět
je to vlastně celé jen kompilát, posbíraný z netu, já bych to tak netepal. Autor to jen poslepoval a přidal pár rádoby svých "myšlenek". Jo - a sedí to na všechna vedení všech stran, Piráty samozřejmě nevyjímaje. Akorát se dá důvodně domnívat, že ti budou první, kdož by na magnetickou rezonanci a následné vyšetření ochotně šli. A v tom spatřuji poměrně nezanedbatelný rozdíl...

Podpořte Miloše Zemana na hrad
(Raději, 21. 1. 2013 - 17:24:05)
Odpovědět
Českou republiku nečeká nic dobrého, pokud nás povede ten transparentní pán z Bilderbergu (to není konspirace, to musel přiznat a tvrdil, že tato netrasparentní platforma není nic špatného, dokone ani pro transparentního-rentgenového předsedu). V této souvislosti je dobré si připomenout, že podle bankéřů a finančníků máme nejlepšího ministra financí střední evropy. Pro ně nejlepšího, provize pro banky z každé životní etapy.
"Doporučení ACTA provedla vláda na jednání dne 9. listopadu 2011. Usnesení týkající se smlouvy ACTA bylo jednomyslné a pro přijetí tedy hlasovalo všech 16 členů vlády. Ve vládě sedělo 6 lidí z ODS, 3 z VV a 3 z TOP09. Vládě samozřejmě tento návrh musel někdo předložit. To je tedy člověk, na jehož bedrech leží největší zodpovědnost za podpis - prvotní impuls.
A kdože to vlastně je? Návrh podpisu smlouvy ACTA podalispolečně Martin Kocourek z ODS (již odešel kvůli "odklánění") a Karel Schwarzenberg, předseda TOP09.

STOP ACTA = STOP KARLOVI
(šiřte, sdílejte, informujte návštěvníky svých webů)

převztaho z:lupa.cz

Trpaslíci
(666, 21. 1. 2013 - 04:42:31)
Odpovědět
A nejhorší ze všeho jsou psychopati. Ty potvory vám vlezou všude a strašně rychle se množej. Ale já je chytám.

dfens-cz.com
(Bystroushaak, 20. 1. 2013 - 23:36:30)
Odpovědět
Většinu těhle vlastností už vypozoroval a shrnul dfens pod termín "Zmrd".

http://www.dfens-cz.com/

Re: dfens-cz.com
(x, 21. 1. 2013 - 00:47:36)
Odpovědět
Jen si ale nevsiml, ze se jim stal sam:)

Já Jsem taky psychopat s poruchou osobnosti!
(Waseihou, 20. 1. 2013 - 15:43:40)
Odpovědět
Myslím, že mnohé z toho sedí i na mě, jsem psychopat, nerad otevřeně komunikuji s lidmi, už proto že si chci svoji odpověď promyslet. Nemyslím si, že existuje kategorie psychopat a normální člověk, ale mezi bílou a černou jsou různé odstíny šedi. To co se psychopatům nedá upřít je určitá akčnost, prostě už to že jednají je činí mnohem efektivnější. Pokud se ve společnosti psychopacie vyskytuje, potom musela mít evoluční příčinu, muselo být někdy evolučně výhodné být psychopat a díky tomu tyto geny přežívají. Minimálně to není nevýhodné, takže se to neeliminuje. Lidé, kteří nejsou psychopati, se často nechají ovlivnit kolektivem na základě emocí, a ten se pak sám může jásajíce vrhnout do propasti. Psychopati se tohoto neúčastní, myslí hlavou a ne pocity. Proto nejlepší obranou proti psychopatům je být taky trochu psychopat. Pokud společnost chce aby psychopati neškodili, potom je třeba uvažovat při vytváření politického systému na to, že takoví lidi existují, ale nevyloučit je, pouze nastavit taková pravidla hry, že se jejich nátura neprojeví negativním způsobem. Naopak, nešlo by této démonické povahy, této démnociké energie synů Bálových využít k užitku všech? Nešlo by spoutat sílu golema, aby pekl chléb?

Základem psychopacie je také značná nerovnováha ve prospěch dopaminergní složky emocí. Dopamin se uvolňuje když vítězíme, když uspějeme, když vyhrajeme (hazard - pastička na psychopaty), také když si dáme trochu koksu či pika. Protože psychopati nejsou schopni plně zažívat serotonigenní složku emocí, výrazně u nich převládá jednání stimulující nucleus acumbens, místo kde je centrum odměny. Proto pravidla společnosti musí být nastaveny taková, aby jim působilo radost činit druhým dobře. Není nutná finanční odměna, stačí trocha pocitu že uspěl, když přiměje druhého uspět. Nebo snad nikdy žádný psychopat neuhonil druhého k úspěchu k němuž by se sám nedokopal, aby si pak jeho část urval pro sebe? Je třeba vytvořit jakousi etiku psychopata, příručku která ho učiní snesitelnější. Pokud psychopat bude chválit i odměňovat druhé protože bude mít nastudované že je to dlouhodobě prospěšné, jaký v tom bude prakticky rozdíl?

Pokud se pokusíme psychopaty odstavit, dovedete si představit jak zareagují? Taková akce nezůstane bez odezvy, pokud mladík toužící po úspěchu nebude připuštěn kvůli nějaké magnetické rezonanci, můžeme očekávat pokusy o násilné převzetí moci. No a protože normální lidi nejsou až tak bojovní, výsledek bude daleko horší. Je proto opravdu třeba vymyslet způsob, jak rozumně a užitečně začlenit do společnosti i psychopaty. Ono jim stejně nakonec nejde ani tak o moc, jako o vlastní gratifikaci. Nechť si užijou, ale ať u toho udělají i užitečnou práci.

Psychopate, upeč třeba spravedlnost pro každého, a i ten pomník ti postavíme!

Re: Já Jsem taky psychopat s poruchou osobnosti!
(xChaos, 20. 1. 2013 - 23:26:10)
Odpovědět
"nerad otevřeně komunikuji s lidmi, už proto že si chci svoji odpověď promyslet" odpovídá spíše na sociopata, či tak něco.

psychopat podle mě s lidmi komunikuje docela rád - ovšem neváhá tu komunikaci podřídit svým záměrům, které s těmi lidmi má.

Re: Re: Já Jsem taky psychopat s poruchou osobnosti!
(kyti, 25. 1. 2013 - 17:34:12)
Odpovědět
Bacha při používání takových slov - slovo psychopat má více významů. Viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Psychopat Ve článku zcela jistě byl použit ten nejužší význam, tedy disociální, či jinými názvy amorální, antisociální, asociální, psychopatická, sociopatická. Jinak, Waseihou hezky napsáno, proč to nevyšlo jako článek? - ten nad touhle diskusí jsou střípky k internetu...

Re: Re: Re: Já Jsem taky psychopat s poruchou osobnosti!
(, 25. 1. 2013 - 17:36:15)
Odpovědět
*...ten nejužší význam - ...psychopatická PORUCHA OSOBNOSTI...

Re: Já Jsem taky psychopat s poruchou osobnosti!
(vlasta klepák, 22. 1. 2013 - 09:09:36)
Odpovědět
Ona spousta věcí pasuje na první pohled, v první větě... ale ty další věty to hledisko upřesňují a mohou způsobit, že se odkloní od tvé osobnosti. Uvedu, co na mě pasuje:

"Nepřetržitě kritizuje. Nikdo si nemůže být jistý, že unikne jeho útokům. Dokonalost neexistuje a on je od toho, aby na to druhé upozorňoval. Terčem kritiky se mohou stát i malichernosti, které s jeho odborností nijak nesouvisejí."

"Trvá na okamžitých odpovědích na svoje otázky." (zbytek nepasuje)

To je dost malé skóre na to, abych byl psychopat. (Dobře, možná mě některé další body kryjí částečně, ale pořád jsem pod hranicí.) Čili zkus být důkladnější, upřímně si ta kritéria projít celá, ne pouze první věty. Třeba dojdeš k tomu, že psychopat nejsi.

Ačkoliv v zásadě souhlasím, tak závěr je ideologický
(xChaos, 20. 1. 2013 - 15:29:18)
Odpovědět
Souhlasím, že mocenský vzestup psychopatů je vždy problém - ať už jde o ekonomiku či politiku.

Je docela dobře možné, že majetek novopečených českých miliardářů je se státním dluhem velmi přímo propojen (viz různé krachy bank, arbitráže apod. - ty peníze nejspíš půjde dohledat pouze po několika mále převodech mezi účty)

Současně se ale musím zastat konceptu vlastnictví - kdy kontrola nad neobnovitelnými zdroji, ačkoliv je "soukromá", nemusí nutně vždy být úplně na škodu, a může zbržďovat/oddalovat proces nevratného vydrancování těchto zdrojů (ze kterého by neměl užitek nikdo)

Možnost, aby dnešní konzumní životní styl byl ještě více masový, je do značné míry iluzorní: "demokratická většina společnosti" by si dnes prostě jen odhlasovala větší tempo drancování neobnovitelných zdrojů (více zbytečně těžkých rychlých limuzín, více dálnic o více jízdních pruzích, apod.) a ještě méně "spekulativního oddalování spotřeby". Chápu, že to trochu zavání takovým tím "na demokracii ještě nejsme připraveni" - nicméně, po ekonomické stránce jsem skutečně pořád spíše liberál, než fanoušek centrálního byrokratického plánování...

Takže ačkoliv před určitým typem osobnostních rysů je potřeba mít se na pozoru, tak třeba takové pokrytectví také není zrovna žádoucí osobnostní rys - a je třeba rozlišovat mezi prostou akumulací mocenského vlivu a jeho zneužitím (tedy "konzumem mocenského vlivu").

psycho
(Josef Kadlecek jr., 20. 1. 2013 - 15:15:16)
Odpovědět
To celkem sedi na vedeni Piratu...

jednostranné
(Ivan Mikoláš, 20. 1. 2013 - 14:57:18)
Odpovědět
bohužel značně jednostranný článek; být psychopatem asi znamená mít cestu ke zločinu snazší nebo psychicky méně bolestivou, ale to neznamená, že se ostatní nedopouští zločinů (a možná i ve větší míře?) - bez relevantní studie je celé konstatování jen o tom, že v hlavách některých nás to funguje jinak, než v jiných a že vedení - světe div se - láká drsnější a okoralejší jedince

Re: jednostranné
(zzz, 10. 2. 2013 - 02:41:24)
Odpovědět
psychopat si to racionalizuje...


Přidat komentář

Jméno
Nevyplňujte <- toto políčko nechte prázdné
Předmět
Obsah:Názory
články v rubrice

6. 5. 2013 | 15415
Sociální stát a nezaměstnanost žen
15. 4. 2013 | 499
Facebook je předzvěstí konce svobodného Internetu
24. 3. 2013 | 5113
Stroje nás připraví o práci, radujme se
18. 2. 2013 | 579
Nadbytečná pracovní síla
20. 1. 2013 | 425
Psychopati jdou do práce?
10. 1. 2013 | 301
Chcete skutečně prezidenta?
31. 12. 2012 | 234
Známe svého nepřítele?
14. 12. 2012 | 10934
Jak jsem se stal a nestal Franzistou
4. 12. 2012 | 215
Kam se ubírá česká zahraniční politika?
3. 12. 2012 | 154
Internet ohrožuje staré struktury
29. 11. 2012 | 142
Zapomenutá studie k otázce církevního majetku
27. 11. 2012 | 677
Proč jsem v pirátské straně?
19. 11. 2012 | 277
Modrý pták ve vlastní šťávě
15. 11. 2012 | 15979
Alexandr Mitrofanov: Zachování tváře
12. 11. 2012 | 40683
Jeden za všechny, všichni bez jednoho?
30. 10. 2012 | 27017
Jak opět nalézt důvěru v demokracii?
12. 10. 2012 | 354
České příhraničí
22. 9. 2012 | 5200
Podnikání po česku
13. 9. 2012 | 17983
Kotrba a metody volebních speciálů: z kritiky fraška?
1. 9. 2012 | 2736
Vyvrácení nebezpečného postoje "Nemáte-li co skrývat, nemáte se čeho bát"
Nejnovější zprávy
Stát si brousí zuby na WiFi. Další pokus znásilnit Internet.

16. 1. 2015 | Internet | 94464
Necháme si bez odporu odebrat svobodné WiFi a přejdeme dobrovolně pod křídla korporátních Internetů?
Zobrazit celý článek ►
 

Zvolbovaní Piráti
12. 10. 2014 | Piráti | 33611
Kdo vyhrál, kdo prohrál, jak Piráti a co bude dál?

Americké lhaní -základní prostředek politiky
22. 7. 2014 | Politika | 5788
Včera na tiskové konferenci ministerstva obrany Ruské federace byly prezentovány důkazy z monitorování oblasti sestřelu. Důkazy Rusko předá zainteresovaným i dalším. Média i politici však zcela zásadní odhalení ignorují a dál obviňují bez jakýchkoliv důkazů Moskvu.

Facebook je konec. Konec japonec.
30. 4. 2014 | Piráti | 33668
To byl vynikající nápad, vyhradit lidu takové populární místo, kde se můžou všichni vyvztekat, vydemonstrovat, vybrečet a pohádat, vyblejt na sebe všechny problémy, zbavit se soukromí a to vše přitom za pečlivého dozoru státní bezpečnosti. Ovládat svět je čím dál tím snazší.
 
Hlavní stránka Piráti  Internet  Zahraničí  Kultura  Politika  Monstrproces  Kopírovací monopol  Názory  Kauzy  Věda a technika  Video  HogoFogo  Události  Zprávička  Jednou větou  Komix
 
Pirátské noviny jsou internetový občasník digitálního věku.
Informujeme o Internetu, politice, kopírování, svobodné tvorbě a blbostech.

Pirátské noviny oslovujte E-mailem na adrese: redakce zavináč piratskenoviny.cz

Provozovatel a vydavatel: Martin Brož | Sídlo vydavatele: Praha

Pirátské noviny | ISSN 1804-5197

Copyleft Pirátské noviny
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské noviny je umožněno i bez písemného souhlasu.
Všechna práva vyhlazena.