Pirátské straně odeslalo Ministerstvo průmyslu a obchodu pozvání ke kulatému stolu emailem v pátek 6.dubna ve 13.00. Požadavek předsedy České pirátské strany na sdělení programu a seznamu účastníků byl odmítnut. Pozvání Piráti přijali a ke kulatému stolu posílají svého předsedu Ivana Bartoše a právního specialistu na smlouvu ACTA  Jakuba Michálka.

Je zarážející, že pozvání k úternímu jednání odesílá ministerstvo v pátek po poledni před velikonočními svátky. Překvapivá je také neschopnost sdělit program a přehled účastníků jednání.

Lze předpokládat, že kvapné svolání kulatého stolu je reakcí na středeční prohlášení Pirátů k pasivitě vlády. Piráti svolávají protestní demonstraci s názvem KULATÝ STŮL do Prahy na Klárov 10.května v 17.00.

Je smutné, že je nutné vládu upozorňovat, aby plnila své sliby.

Zvláštní také je, že ministerstvo pozvalo novináře na tiskovou konferenci k ACTA do své budovy ve 13.00 na úterý, aniž by média informovalo o předchozím konání kulatého stolu.

Piráti uspořádají tiskovou konferenci ihned po skončení tiskovky ministerské. Bude se konat v prostorách ministerstva (pokud to MPO umožní) nebo přímo před ministerstvem.