20. 6. 2018, 15:18

Hlavní stránka Piráti  Internet  Zahraničí  Kultura  Politika  Monstrproces  Kopírovací monopol  Názory  Kauzy  Věda a technika  Video  HogoFogo  Události  Zprávička  Jednou větou  Komix
Sdílení filmů neničí filmový průmysl


Nosiče DVD jsou nahrazeny novou technologií. Přední hráči filmového průmyslu využívají situaci, předvídají svůj brzký zánik a organizují hon na Piráty. Politici připravují záchranné balíčky, nové postihy pro občany a nové výsady pro filmový průmysl, aby „nebylo rozkradeno duševní vlastnictví“. Ve skutečnosti filmový průmysl neustále roste a spokojeně inkasuje rostoucí zisky.4. 8. 2012


Datum: 4. 8. 2012, Autor: Jakub Michálek
Přečteno: 21676x
Zobrazit článek pro tisk Vytisknout

Doposud hodnotilo 1 čtenářů, celková známka je 4.
Ohodnoťte známkou jako ve škole | 1 je nejlepší: 1 2 3 4 5

Komentáře

Mno ...
(Lucie, 7. 8. 2012 - 08:03:39)
Odpovědět
Až se najde společnost, která se zaměří na online nabídku filmů a seriálů která:
a) bude nabízet okamžitě jak vyjdou všechny novinky, a to klidně v anglině do doby než se to nadabuje česky nebo se k tomu dohoděj titulky
b) si bude účtovat fixní měsíční poplatek bez nějakých extra příplatků a bez omezení sledování
c) nebude po mě chtít nastavovat automatickou platbu na každý měsíc při registraci
d) bude mít opravdu hodně bohatou nabídku ze všech možných oblastí filmové tvorby
Potom pro mě nebude problém jít a využít služeb takovéhoto legálního portálu - a to klidně za poplatek až do 25.- USD měsíčně.
Než se toto stane, budu využívat sdílecích portálů pro online sledování, které jsou zdarma. Kvalita je sice nižší ale stále přijatelná a dostačující.

Já prostě nehodlám čekat než se ke mně film dostane legální, extémě pomalou cestou. Mam přátele z celého světa a jedno z témat vzájemných hovorů jsou i nové filmy/seriály. Ve chvíli kdy se takové dílo ani nevyskytuje v ČR ještě, je jediná možnost jít a skouknout to online.

Jako filmový pirát si rozhodně nepřipadám, ale producenti mi nedávají jinou možnost než jít a kouknout na film online nasdílený kýmkoli. A vzhledem k tomu, že nejbližší solidní kino mam 100km od místa kde bydlím, chci ten film vidět (tzn. vědět zda za to stojí) před tím, než se rozhodnu si do toho kina zajet.

Toť můj pohled na věc.

Snažím se chovat "eko"
(Keram, 6. 8. 2012 - 21:58:23)
Odpovědět
A proto stahuji filmy, je eko friendly! :D

DVD už patří do muzea
(jimmy, 6. 8. 2012 - 03:06:19)
Odpovědět
Jistěže prodeje DVD klesají, když už pomalu patří do muzea vedle VHS. On se snad ještě někdo dívá na filmy v mizerném PAL, když máme FullHD televize?

Co nám tedy producenti dál nabízí, Bluray disky? Ty už sice nabízí koukatelné rozlišení, jenže kdo by v dnešní době ještě používal optická média? To už je také skoro přežitek, při dnešních kapacitách a cenách pevných disků. Stačí párterové diskové pole a HTPC nebo nějakou lepší televizi, která dokáže přehrávat video že sítě. A co na to filmový průmysl?

Re: DVD už patří do muzea
(botrytis, 6. 8. 2012 - 13:08:27)
Odpovědět
Koupíš mi domácí NAS uložiště a FullHD televizi, a zaplatíš mi vysokorychlostní připojení k internetu...?
jakožto student si to nemůžu dovolit! to že je technologie, neznamená že jí každý oplývá... tak šup financuj...

Re: Re: DVD už patří do muzea
(vlasta klepák, 6. 8. 2012 - 14:31:28)
Odpovědět
Hele, ty chudý študente, tak si vystačíš s Merkurem, no. A pár filmů se ti snad na disketu vejde, pokud to máš kam strčit.

Re: Re: Re: DVD už patří do muzea
(botrytis, 6. 8. 2012 - 16:20:44)
Odpovědět
budeš se divit, ale ano diskety stále používám, důvod už jsi naznačil, málokdo má Floppy mechaniku...

Žvatláš tu o Merkuru, který je dnes stejně tak drahý jako Tvoje FullHD televize s diskovým polem a vysokorychlostní konektivitou...

Re: Re: DVD už patří do muzea
(jzvc, 6. 8. 2012 - 23:33:25)
Odpovědět
Zjevne ses opravdu bohaty student, pokud si muzes dovolit tak draha media jako jsou diskety, CD/DVD/...

Pokud budu pocitat, ze jedna placka +- 10Kc, tak to mame v lepsim pripade (DVD) cca 2Kc/GB.

Kdyz si dnes koupim (predrazeny) 2TB disk za 3kKc, tak me to vyjde ... cca 1,5Kc/GB

Komfort prace naprosto nesrovnatelny.

Re: Re: Re: DVD už patří do muzea
(botrytis, 7. 8. 2012 - 14:08:27)
Odpovědět
A kdo říkal že si Diskety kupuji? kdyby jste to nevěděly tak diskety se dají přepisovat, i po deseti letech ale to je mimo téma...

Stejně tak si nekupuji prázdné CD/DVD...

Jen říkám že když nemáš FullHD televizi je zcela zbytečné stahovat (s pomalou konektivitou) a doma uchovávat Terabyte filmů...


(Kadlik, 5. 8. 2012 - 16:31:46)
Odpovědět
"Nechápu však, že politici upřednostňují požadavky filmového průmyslu před fakty a realitou."

No tak to ja naprosto chapu pac my nemame politiky ale ale zaprodany kolaboranty a vlastizradce, a dokad je z tydle zemne nevyzeneme s klackama v rukou tak se mit dobre nebudeme.

Re:
(vlasta klepák, 5. 8. 2012 - 21:32:11)
Odpovědět
To bys musel vyhnat úplně všechny svině, abychom se měli dobře. Tedy cca 100 % národa. Good luck.

Re: vyhnat, hm ale kolik lidí
(Josef Kadleček, 6. 8. 2012 - 12:25:34)
Odpovědět
přijde někoho odněkud někam vyhánět. Jestli bys k sobě sehnal ještě někoho, můžeš mluvit o úspěchu. Vraťme se na zem. Volby,odvolatelnost, v dobrém smyslu angažovanost, to jediné nám zbývá, milý příteli...


(Kritik, 5. 8. 2012 - 10:18:38)
Odpovědět
Hollywood nici nabubrele barokni filmy zamerene na triky a efekty. Kdyby se produkovalo vice levnejsich filmu, zamerenych na pribeh (ktery nestvoril pocitac), vzbudilo by to snad zajem lidi. Kdy se naposled natocila nejaka zajimava sci-fi nebo horror ve stylu Blair Witch ? Po utocich z 9/11 pry vysilani CNN zacala kontrolovat americka armada - od te doby se na to neda divat. Nikdo dnes navic nema potrebu cist mezi radky, kdyz si konspiracnich teorii najde kolik potrebuje. Hollywood si upadek zaslouzi, protoze nema co nabidnout.

Súhlasím
(Kolobot, 4. 8. 2012 - 22:49:44)
Odpovědět
1. Veľa ľudí sú len kvázi piráti - tým myslím že chcú pirátit ale zaároveň si platia za preium učty na datovích serveroch a to preto lebo tam nachádzajú to čo potrebujú a filmári im nedávajú.

On dá 10 eur za preium účet aby si tam stiahol nejaké video ale nedá 10euro za film. A potom pride ako naposledy a potom zatknú uploader a dostane pokutu 1,2-0,6eura za jedno stiahnutie.

KEBY priemysel filmovy ponúkal filmy za to koľko dáva na pokutách uploaderom tak tento problém eexistuje. Ja dve hodiny hladat film link a cakat na stiahnutie ak by som si mohol prist na filmarsku stranku pozrel si co su za novinky poslal tam cez pay pal 1,2 eura a okamzite by mi to video ako na youtube v HD streemovali do mojej plazmy alebo do pocitaca ktorý mám s plazmou spojený. Ale oni to nerobia a brania sa dobe tak tuto poptavku ktoru nenaplnuja prebrali datove centra ktore na tom zarabaju namiesto nich.

2. Ak niekto tvrdi ze nieje pravda ze ten co vela piráti aj vela kupuje tak je evidentne mimo realiti. Prakticky 8/10 ludi o poznam co piratia ako ja tak aj kupuju tie veci a castejsie ako ty co na to kaslu. U mna to platí aj v hrách uz davno som mal prejdene napriklad AGE of empire 2 upiratene, crusadera alebo takmer vsetky Comand and conquer a ked prisla golden edicia ageu rozsirena edicia crusadera ci vyrocne balenie cac first decade kupil som si to lebo som uznal ze to boli legendy a ze to treba podporiť. A ten čo sa tie hry nehral a neupiratil ich ani nevedel o čo tam išlo tak ten si to ani nekupil ale mi znalý veci a starý "piráti" sme to kúpili.

Na záver len tolko ze dni ked ludia kupovali macku vo vreci su uz davno prec a ludia chsu vediet za co maju dat peniaze tak si hru najskor sitahnu pozru a ak je ozaj dobra kupi sa ak je to priemeran sracka ma to smolu ak je film naozaj na urovni pre toho cloveka tak si ho aj kupi alebo sito pojde vychutnat do kina ale nepojde len tak do kian uz dneska a ze co davaj ua po dvoch hodinach si povie no to us ine sračky skoda casu a penazi - no tomu je uz davno koniec kto to nechce pochopit ma smolu.

Snůška blábolů
(Tomáš, 4. 8. 2012 - 21:13:25)
Odpovědět
Nezlobte se, tohle je dílo party puberťáků bez elementární znalosti věci. Kdybych měl vypočítávat jednotlivé nesmysly, napsal bych kompletně nový článek. Mimochodem - DVD za 50,- jsou ztrátové, ano vídáte jich plné regály, nicméně stejné filmy se stahují v ukradených kopiích stejně jako filmy, které na DVD za 50,- nevyšly. Stahovačům je úplně šumák, co kde je za kolik, protože je zajímá pouze tolik, dá-li se to ukrást bez zalacení.

Re: Snůška blábolů
(vlasta klepák, 4. 8. 2012 - 21:24:22)
Odpovědět
DVD za 50 Kč jsou ztrátové teď. To, za co lidi byli ochotni zaplatit 50 Kč, je už vyprodáno a trh je saturován.

Kdybyste vypočítal jednotlivé nesmysly, možná by Váš názor byl brán vážněji. Takhle jste pouze vykřikl do tmy. Nemáme schopnosti, které by nám bezprostředně umožnily vcítit se do Vašeho chápání reality, a proto máme komunikaci.

Re: Re: Snůška blábolů
(Kocuro, 6. 8. 2012 - 10:57:36)
Odpovědět
A jak to teda je s těmi DVD za 50, 39 a 10 kč? Kdyby to tak mělo "kurvit" trh a ceny, myslím si, že by proti tomu filmové společnosti už dávno zasahovaly, nebo alespoň dělaly povyk.

Re: Re: Re: Snůška blábolů
(vlasta klepák, 6. 8. 2012 - 14:33:30)
Odpovědět
Dělání povyku je špinavá práce a přijde mi, že konkrétně na tento problém si najali diskutéry (např. tady nad našimi příspěvky pana Tomáše). Kéž by diskutovali.

Re: Snůška blábolů
(Roj, 4. 8. 2012 - 22:27:17)
Odpovědět
Tomáši, věř, že pokud se budeš hádat se statistickými daty, jeden z té hádky vyjde jako idiot. Ale nebudou to statistická data.
Gratuluji k sebepoznání, zde tak hezky zveřejněnému.

Re: Snůška blábolů
(next_ghost, 5. 8. 2012 - 15:27:55)
Odpovědět
Problémem CD/DVD/BR není pirátství, ale ten plast, ze kterého jsou vyrobené.

Re: Snůška blábolů
(jzvc, 6. 8. 2012 - 23:37:41)
Odpovědět
Hmm, naklady na jednu placku (kusovka) 10Kc vcetne obalu - plastova krabka ... kdyz si jich necham udelat 100+ (mnoztvi od kteryho se vyplati razit) tak to bude jeste min. To co se prodava nema ani obal, navic to sou casto "pulplacky" (nema to druhou vrstvu plastu => spousta mechanik to neprecte, vydrz prakticky nulova), takze naklady tak 3Kc i s tim papirem kolem.

Marze 1000%+ mi neprijde jako malo ...

DVD za pár desetikorun
(Luk, 4. 8. 2012 - 20:57:29)
Odpovědět
Není pravda, že by o DVD v desetikorunových cenách nebyl zájem. Právě naopak, prodávají se velké objemy a možná na tom vydavatelé vydělávají víc, než když si DVD za 500 Kč koupí pár lidí. Pořád vídám lidi v trafikách i jiných obchodech, jak se přehrabují v levných DVD a pak si jich pár koupí. Ostatně ne každý má dostatečně rychlé připojení a ne každý si chce "vychutnávat" sledování filmu na monitoru, když má velkou televizi (obvykle nepřipojenou k počítači).

Re: DVD za pár desetikorun
(Brooch, 4. 8. 2012 - 22:59:42)
Odpovědět
Ale ja uz to napriklad nemam kam vrazit, abych si to prehral. Moje rodice ano, ale ve chvili kdy jim pripojim muj disk, tak nemaji zadnou potrebu zakladat svoje DVD a jen klikaji mysi nebo ovladacem na televizi.

Re: Re: DVD za pár desetikorun
(jzvc, 6. 8. 2012 - 23:40:20)
Odpovědět
Ja to sice kam vrazit mam, ale prozmenu nehodlam za svy prachy akceptovat reklamu, nepresckocitelny upozorneni ze sem zlodej a pirat ... a tak si to radsi (zcela legalne) sosnu na disk z netu. Navic to uz bude v nejakym rozumnym formatu, titulky budou jako text a ne jako obrazky => usetri mi to spoustu prace a casu s prevodem.


Přidat komentář

Jméno
Nevyplňujte <- toto políčko nechte prázdné
Předmět
Obsah:Piráti
články v rubrice

12. 10. 2014 | 33402
Zvolbovaní Piráti
30. 4. 2014 | 33240
Facebook je konec. Konec japonec.
2. 4. 2014 | 8054
Evropa je naše moře
1. 4. 2014 | 2181
Pirátské noviny mají nové sponzory
16. 3. 2014 | 20111
Zrození České pirátské strany
28. 4. 2013 | 63525
Zkorumpované banky, zkorumpovaný kopírovací průmysl: Jaktože můžou externalizovat své obchodní problémy?
1. 4. 2013 | 260
Je konec
16. 3. 2013 | 377
Piráti zvou příznivce k otevřenému překladu knihy CryptoParty Handbook
8. 3. 2013 | 922
Evropský parlament bude příští úterý hlasovat o zákazu veškerého porna v "médiích". Ano opravdu. Podnikněme okamžitou akci!
3. 3. 2013 | 5812
Guerilla Open Acces Manifesto: Otevřme přístup sami
14. 2. 2013 | 193
Jsou nároky isify a LogiCallu z vymáhání práv k fotografiím oprávněné?
14. 2. 2013 | 118
Nové Pirátské dvanáctero aneb jak se z toho nezbláznit
10. 2. 2013 | 421
Soud pro lidská práva: Tresty za sdílení souborů jsou porušením lidských práv
20. 1. 2013 | 40286
Sledujuseriály.cz opět v provozu
7. 1. 2013 | 10154
Kampaň za referendum na Praze 7
1. 1. 2013 | 50165
Novoroční řeč pirátského kapitána Ivana Bartoše
19. 12. 2012 | 5078
Kulatý stůl iniciativ 17.12.2012
16. 12. 2012 | 462
Britská bitva o Pirátskou zátoku
6. 12. 2012 | 159
Piráti nabízejí místa ve volebních komisích pro volbu prezidenta
30. 11. 2012 | 224877
Lidé si přejí zrušit OSA
Nejnovější zprávy
Stát si brousí zuby na WiFi. Další pokus znásilnit Internet.

16. 1. 2015 | Internet | 79217
Necháme si bez odporu odebrat svobodné WiFi a přejdeme dobrovolně pod křídla korporátních Internetů?
Zobrazit celý článek ►
 

Zvolbovaní Piráti
12. 10. 2014 | Piráti | 33402
Kdo vyhrál, kdo prohrál, jak Piráti a co bude dál?

Americké lhaní -základní prostředek politiky
22. 7. 2014 | Politika | 5754
Včera na tiskové konferenci ministerstva obrany Ruské federace byly prezentovány důkazy z monitorování oblasti sestřelu. Důkazy Rusko předá zainteresovaným i dalším. Média i politici však zcela zásadní odhalení ignorují a dál obviňují bez jakýchkoliv důkazů Moskvu.

Facebook je konec. Konec japonec.
30. 4. 2014 | Piráti | 33240
To byl vynikající nápad, vyhradit lidu takové populární místo, kde se můžou všichni vyvztekat, vydemonstrovat, vybrečet a pohádat, vyblejt na sebe všechny problémy, zbavit se soukromí a to vše přitom za pečlivého dozoru státní bezpečnosti. Ovládat svět je čím dál tím snazší.
 
Hlavní stránka Piráti  Internet  Zahraničí  Kultura  Politika  Monstrproces  Kopírovací monopol  Názory  Kauzy  Věda a technika  Video  HogoFogo  Události  Zprávička  Jednou větou  Komix
 
Pirátské noviny jsou internetový občasník digitálního věku.
Informujeme o Internetu, politice, kopírování, svobodné tvorbě a blbostech.

Pirátské noviny oslovujte E-mailem na adrese: redakce zavináč piratskenoviny.cz

Provozovatel a vydavatel: Martin Brož | Sídlo vydavatele: Praha

Pirátské noviny | ISSN 1804-5197

Copyleft Pirátské noviny
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské noviny je umožněno i bez písemného souhlasu.
Všechna práva vyhlazena.