24. 6. 2018, 5:21

Hlavní stránka Piráti  Internet  Zahraničí  Kultura  Politika  Monstrproces  Kopírovací monopol  Názory  Kauzy  Věda a technika  Video  HogoFogo  Události  Zprávička  Jednou větou  Komix
Lidé si zaprotestují,


politici jim zahrají volební divadlo a jede se dál. Nečasova vláda se zdiskreditovala kvůli neschopnosti maskovat korupční systém, jehož je nedílnou součástí. Nyní je nutné zatáhnout oponu a vyměnit herce. Mezitím si lidé mohou také zahrát divadlo jako kompars.24. 4. 2012


Datum: 24. 4. 2012, Autor: Ivo Vašíček
Přečteno: 9211x
Zobrazit článek pro tisk Vytisknout

Doposud hodnotilo 0 čtenářů, celková známka je .
Ohodnoťte známkou jako ve škole | 1 je nejlepší: 1 2 3 4 5

Komentáře

"Mezitím si lidé mohou také zahrát divadlo jako kompars."
(merhaut, 30. 4. 2012 - 18:49:15)
Odpovědět
A že to Vašíček nevysvětlil ochotníkovi Ferenčíkovi?:-)

Než se pustíte do diskuzí
(Ivana, 29. 4. 2012 - 17:44:13)
Odpovědět
Jsem pamětník a proto doporučuji: zkuste si někde vyhrabat učebnici Politická ekonomie pro VŠ někdy z roku 1975-7. Zjistíte, že rozdíl mezi ekonomickým systémem kapitalismu a socialismu je v názvosloví a způsobu udržení rovnováhy na trhu. V kapitallistickém systému kumulují zisky jednotlivci ve vedení velkých a často nadnárodních firem a finančníci, výjimkou jsou jednotlivci (vznik microsoftu, Twiteru a pod, což přímo souvisí se změnou technologií).
V socialistickém systému kumuluje zisk stát. Rozdíl je v použití zisku. Jednotlivci (bez ohledu na sídlo firmy-neřeším otázku zdanění) jej používají pro sebe, rozšíření svého vlivu, případně něco odpustí různým charitám a jsou za to hodní. Hrubý zisk často opouští místo svého vzniku do míst s výhodnějším zdaněním. Stát zisk rozpouští do nevýdělečných částí své funkce jako např.zdravotnictví, školství, věda a výzkum, dotuje služby, provádí výstavbu ať bytovou nebo infrastruktury(nejen silnic a dálnic) a pod. Při vhodně nastavených daních a výši zaměstnanosti není problém ani s průběžným důchodovým systémem. Socialistický systém se díky tomu stává vyrovnanějším, protože zisk zůstává ve státě. Kapitalistický systém prochází podstatně většími turbulencemi a časem se projeví vliv inflační spirály, která se stáčí až praskne (podobně jako hodinové péro). Při dotahování inflační spirály se objevují větší či menší přechodné krize, něco jako symptomy nemoci. Jakmile dorazí spirála na konec a praskne, propuká celosvětová krize. V minulosti byla zpravidla řešena zvýšeným zbrojením a válkou s následujícími politickými převraty. Krize r.1928 vynesla do popředí Hitlera. Porážka Ruska v 1.svět.válce vedla k VŘSR (Rusko přeskošilo vývojový stupeň kapitalismu). Totéž proběhlo po 2. svět.válce v Číně. Řešením je souběh soukromého a společenského vlastnictví výrobních prostředků. Podle mého názoru má být stát 100% vlastníkem strategických odvětví (např. energetika vč.rozvodů, dopravní infrastruktura, zbrojní průmysl). Líbil se mi názor p.Filipa v Hydeparku, kde tuto myšlenku rozvedl i na výrobní kapacity a zájmové oblasti exportu po dotazu jaké vidí KSČM řešení současného stavu.


(Ivan, 29. 4. 2012 - 16:43:00)
Odpovědět

Místo mnoha slov video
(anonym, 28. 4. 2012 - 20:58:16)
Odpovědět
http://www.youtube.com/watch?v=TKurU_7zV8k

Tenhle článek
(Kuky, 28. 4. 2012 - 10:37:31)
Odpovědět
tady smrdí jako hlavní už dost dlouho, nezdá se vám? Nechcete to radši zabalit?

V USA schválili CISPA, říká vám to něco?

Re: Tenhle článek
(w, 28. 4. 2012 - 17:09:08)
Odpovědět
zabalit PN kvuli jednomu hlavnimu clanku ktery se tu podle vas zobrazuje prilis dlouho? A jinak normalni ? :D Aha chapu ... facebookova generace kontroluje kazdou hodinu tytez weby jestli neni neco noveho a kdyz ne tak se nudi, nebo si kolecko kontroly da jeste jednou. Mozna by to chtelo par dnu vypadnout od PC a jit ven, tam se toho deje spousta :D A navic je tam hezky ...

Re: Tenhle článek
(w, 28. 4. 2012 - 17:12:09)
Odpovědět
jeste doplnim .. Tady jste v evrope, ne v USA .. rika vam to neco ? A jinak proc vlastne neco o CISPA nenapisete sam? Á ono to ceka az nekdo napise za nej a on precte .. tak to jo..

Re: Tenhle článek
(w, 28. 4. 2012 - 17:40:19)
Odpovědět
http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/515-smirovaci-cispa-byla-schvalena
staci ? Snad uz bude klid :)

Re: Re: Tenhle článek
(Kuky, 29. 4. 2012 - 08:30:37)
Odpovědět
Padl jste na hlavičku? Myslíte, že všichni, kdo sem chodí, nemají nic jiného na starosti, než psát sem, aby tady bylo co číst? Představte si, že sem tam děláme i něco málo jiného...
Pokud se tohle jmenuje Pirátské noviny, nemělo by to svou zanedbaností dělat Pirátům ostudu. Strana informačního věku by měla dbát, aby poskytovala dostatek relevantních informací. Jinak působí jaksi dost nevěrohodně.

Mezinárodní dohody s ČR
(Anon, 25. 4. 2012 - 15:02:38)
Odpovědět
Také Vás zajímá, jakými smlouvami jsme svázaní, že musíme dělat takové kroky, jaké děláme? Hlavně co je jejím obsahem.

Druhá otázka je, kde naše vláda šetří? Jaké systémové změny zavedli? Posadil bych je všechny před soud a trest: UD, aby se vykoupili těžbou uranu a prodejem do zahraničí, protože jsme země, která nepotřebuje žít na dluh!

Čím to je, že se Čech nechá podvést "kočičím zlatem" a přistoupí na nevýhodné smlouvy?

Kurva uz se zamyslete!!!
(Michal, 25. 4. 2012 - 14:44:54)
Odpovědět
Podivejte se kolem sebe na ty tzv. "normalni" ozebracovany lidi a predstavte si je na politickych pozicich. Jak se asi budou chovat? Budou kopat za lidi, anebo by kradli taky? Doufal ze jste dost inteligentni na to abyste se dokazali zamyslet nad tim co je predpokladem pro fungujici spolecnost a pro skutecnou zmenu k lepsimu. Lidi jsou proste prilis zkazeni. V takovem prostredi, ktere ja denodenne vidim na ulici zadny zdravy system jednoduse vzniknout nemuze. Bude se krast dokud bude co. Jediny o co se snazim je nebejt uplne dole na urovni tech co uz maji vodu po krk. To je jediny co muzete delat.

Re: Kurva uz se zamyslete!!!
(1*, 25. 4. 2012 - 19:41:45)
Odpovědět
Přesné!!!

Re: Kurva uz se zamyslete!!!
(j, 25. 4. 2012 - 20:41:10)
Odpovědět
Otázka je, jak z toho ven. Řešení určitě existuje, ale...

Jinak pořád věřím tomu, že byť je společnost nechutně zkažená (a to se odráží v politice, která pak zase svou podobou zpětnovazebně společnost tlačí do ještě většího bahna), stále se najdou lidi, kterým nejde o to si nakrást, ale prosazovat spravedlnost, prosperitu a podobně. Jenže těm se mezi tu špínu, co nám vládne, asi moc nechce, popřípadě jsou záhy ušlapáni :-(.

Fascinuje mě,
(Kuky, 24. 4. 2012 - 19:12:42)
Odpovědět
jak mediální denunciační kampaně fungují i na lidi, kteří se domnívají, že jsou schopni vlastního úsudku. Paroubek doslova řekl:

"Paní Němcová, já vím, že nemáte ekonomické
vzdělání, nemůžete tedy vědět, co je politika státního dluhu. Je to běžná věc, kdy prostě státní dluh se až na výjimky málokdy splácí."

Jednoduše a prostě konstatoval faktický stav věci. Vy dnes vyvozujete závěry z něčeho, co neřekl - že prý se dluhy splácet nemusí. Takhle to překroutili tzv. hlídací psi demokracie, když v žoldu "pravice" likvidovali politika, který jediný mohl "pravici" ohrozit. Je to stejná kravina, jako otloukat o hlavu Billu Gatesovi, že řekl, že prý nikdo nikdy nebude potřebovat víc, jak 640 kB paměti, přičemž přesná formulace zněla: "640 kB paměti musí stačit každému". Což jaksi znamená něco úplně jiného - nějak tam není to "nikdy". Navíc šlo o konstrukci mikroprocesorů Intel a ne o předpovídání budoucnosti.

Re: Fascinuje mě,
(Ivo Vašíček, 24. 4. 2012 - 20:54:34)
Odpovědět
podobně dopadl I Špidla se zdroje jsou

jak dál
(Lukáš, 24. 4. 2012 - 18:23:17)
Odpovědět
jeden asi z nejlepších směrů zatím jak se tohoto marasmu zbavit je tento:

www.sk-de.cz (SKUTEČNÁ DEMOKRACIE)
http://files.skde.webnode.cz/200000071-e9a99eaa40/Let%C3%A1k_7.pdf

https://www.faceb

Re: jak dál
(Joker, 24. 4. 2012 - 21:27:57)
Odpovědět
Nejlepší tam je "Veškerá masmedia musí informovat pravdivě".

Re: jak dál
(Jan, 25. 4. 2012 - 00:17:54)
Odpovědět
Program SKDE je pozoruhodný. Ekonomická reforma musí být ale Marxova typu:
Zcela klíčový problém, před kterým stojí civilizace v zemích, kde kapitalismus dokončil svou historickou progresivní úlohu, spočívající v zavedení a všeobecném rozšíření společenského charakteru produkce za řádového růstu produktivity (startovním impulsem byl technický pokrok a dál to šlo s kladnou zpětnou vazbou), je zavedení odpovídající formy vlastnictví (způsobu směrování dalšího vývoje a řízení) takto vytvořených produkčních prostředků, které musí být v principu také společenské.

Kapitalistické soukromé vlastnictví, jehož implicitní funkcí je snaha dosahovat maximálního soukromého zisku za účelem akumulace jako prostředku posílení své konkurenční pozice, funguje „dobře“ ve fázi volné soutěže a expanze. Volná soutěž ovšem vede nutně mechanismem přirozeného výběru přes monopoly ke globálním kapitálům, které mají již takovou sílu že se nemusí podřizovat anonymnímu trhu a realizují imperativ maximálního zisku ovládáním států prostřednictvím politického systému. Pro tyto kapitály je produkce užitných hodnot, což je jediný racionální účel produkčního procesu irelevantní, zisk je přiváděn přímými či zahnutými penězovody. Pro velký kapitál je v zásadě nepříjemná epizoda spojená se získáváním zisku prostřednictvím užitných hodnot je ukončena, společnosti ovšem pak nic nedává, pouze bere.
Konkurence mezi kapitály však odstraněna není a přináší problémy odpovídajícího rozsahu, kladné je snad jen to, že může zabránit ovládnutí státu jedním kapitálem, který by pak plnil funkci monarchie, možná, jak někteří vizionáři doufají, osvícené. Tento model společnosti je ovšem již nepoužitelný, stejně jako se nelze vrátit do období převládající volné soutěže a to právě s ohledem na vývojem dosažený stav společenských produkčních sil.
Proto systémové změny, pokud mají být úspěšné budou muset v důsledku směřovat k překonání soukromé formy vlastnictví produkčních prostředků.
Nutná podmínka je zásadní posílení demokracie za účelem eliminace vlivu soukromého kapitálu na řízení společnosti. Tam je program SKDE v mnoha bodech vynikající.
Perspektivně by měla demokracie přecházet v samosprávu.
Důraz na převedení bank pod veřejnou kontrolu je naprosto správný.

Re: Re: jak dál
(stím, 25. 4. 2012 - 00:34:13)
Odpovědět
jděte soudruzi do prdele

Re: Re: jak dál
(Ivo Vašíček, 25. 4. 2012 - 09:20:45)
Odpovědět
V textu jsou některé velice zajímavé formulace, nicméně zejména v druhé části jsou postupně zamíchána ničím nepodložená tvrzení. Společenské vlastnictví výrobních prostředků v praxi nefunguje. Demokrarické řízení firmy už vůbec ne. Zcela totiž selhává motivace. Problém je chybný předpoklad, že práce je lidskou potřebou.Člověk, stejně jako, kterýkoliv jiný živý organnismus se chová tak, aby získal maximum zdrojů s vynaložením minima námahy. Aby lidská společnost fungovala, je nutné přimět lidi k práci (přežití je závislé na dělbě práce). Kdysi k tomu sloužil otrokářův bič, dnes člověka nutí k práci nutnost získávat peníze na trhu. Nicméně souhlasím, že problém lidí vyplývá z působení trhu. Není to žádné selhání, trh se zcela přirozeně zbavuje neefektivních účastníků. Problém je, když jsou těmi zbytnými subjekty miliony lidí. Změna je jistě nutná. Podřízení se diktátu trhu by tedy nutně vyžadovalo fyzickou likvidaci pro práci nevyužitelných a nemajetných lidí (technicky by to jistě fungovalo, problém je etický). Sociální systémy jsou náhradním řešením. Zrušení trhu však odstraní motivační stimul a postupně začnou chybět produkty. Na to jsou řešení jako plán a návrat k virtuálnímu biči (trest za nepráci), nicméně ty fungují hůře.
Je tu však zcela nový faktor - Internet - je to první přirozeně sdílený výrobní prostředek. Já osobně předpokládám, že technologický vývoj časem dospěje do stádia, kdy vymizí (stane se nepotřebným)obchodně spekulativní finanční proces. Většina lidí bude schopna vlastní produkce a přímé směny přes individuální zapojení do sdílených aktivit. Majetkový reset bude nutně předcházet (bez toho nemůže pokračovat ani současné uspořádání).

Re: Re: Re: jak dál
(Jan, 25. 4. 2012 - 13:50:00)
Odpovědět
Domnívám se, činnost ke získání maxima zdrojů s minimem námahy lze oprávněně nazvat prací. Pokud individuum zdroje (užitné hodnoty potřebné k existenci) nezíská, nepřežije. To je donucovací, negativní důvod proč je práce lidskou potřebou. Pozitivní (faktor vývoje) část spočívá v tom, že individuum při této činnosti právě z důvodu minimalizace námahy vstupuje do vztahů s ostatními, dává práci společenský charakter a při tom se samo zdokonaluje a v dlouhodobém pohledu sebevytváří.
Současný člověk, vytvořený v procesu evolučního a civilizačního vývoje si již není schopen individuálně opatřit přímo z přírody prostředky pro pokračování své existence.

Situace konkrétního jedince ve společnosti se ovšem liší jeho místem v produkčním procesu. Pro někoho může být prací finanční spekulace, tato činnost se bez společenských vztahů vůbec nedá realizovat, záleží pak na společnosti, zda ji toleruje – v kapitalismu přispívá k alokaci kapitálu do ziskovějšího oboru. Dnes se finanční spekulant nazývá investor.

Možná organizace ekonomiky závisí zejména na potenciálu produkčních prostředků, které společnost vytvořila v procesu svého vývoje. V nedostatkové ekonomice se zřejmě nelze vyhnout jistým formám společenského přinucení, trh je v tom bezesporu velice účinný, současně ale žene vývoj k vytvoření ekonomických subjektů, které tržním vztahům unikají. Tím nutí společnost k zavedení jiných forem. Jde právě o nalezení formy vlastnictví PP, odpovídající jejich potenciálu.
Společenské vlastnictví PP může mít různé formy (podobně soukromé může být individuální, skupinové nebo zcela skryté v řetězci firem). Nemusíme si pod ním hned představovat zestátnění státem ovládaným byrokracií. Stát by měl směřovat k nejširší demokracii, řízení podniků za současné úrovně vyžaduje nezbytně přítomnost autority.

Domnívám se, že při současném potenciálu PP, racionálně využitém, se můžeme již dostávat do oblasti odstranění nedostatkové ekonomiky. Hmotná spotřeba jedince má fyzické limity, informační již současná síť docela silně pokrývá. Co nemá limit je tendence finančního kapitálu k akumulaci – tam je žádán růst růstu a jev popsaný exponenciálou vede k explozi.

Internet považuji také za příklad společenského produkčního prostředku. Vývoj v oblasti materiální produkce bude nepochybně řádově obtížnější protože se pohybujeme ještě v oblasti nedostatku, i když mnohde již uměle vytvořeném podle hesla moderní ekonomika potřeby neuspokojuje ale vytváří.

Re: Re: Re: Re: jak dál
(Ivo Vašíček, 27. 4. 2012 - 20:40:53)
Odpovědět
To, že musí být vykonaná práce vůbec nelze implikovat tak, že práce je lidská potřeba.
Pokud tu práci vykoná někdo jiný, člověk nebude dělat většinou vůbec nic. Všechny živé organismy se snaží dosahovat maxima zdrojů sa minimem námahy. Pokud se namáhat nemusejí (např. ZOO), tak se vůbec nenamáhají. Proto je k fungování lidské společnosti nutné přimět k práci tolik lidí, aby dokázali vytvořit zdroje pro všechny. Pokud motivační nástroj selže nastává nouze o produkty. Je to celkem historicky ověřená zákonitost (i z Římské říše, starověku, naposledy pokus komunistů). To nelze okecat nebo přehlížet, je nutné tento aspekt řešit. Nicméně řešit v nových podmínkách. Současný způsob motivuje k práci, i když ta práce není potřeba a samotný motivační mechanismus způsobuje společenské problémy (lidé bez práce se ocitají v nouzi, přitom jejich práce vůbec není potřeba a zdrojů pro ně je dost.

Re: Re: Re: Re: Re: jak dál
(Jan, 3. 5. 2012 - 16:14:13)
Odpovědět
Stav, kdy část lidí nedělá nic a společnost jim přiděluje životní prostředky existuje právě v současné společnosti a tito jsou v podstatě postiženi – jejich „práce“ se redukuje na docházku na úřad. Tento problém dokázal přitom řešit i ubohý reálsocialismus. Analogie se ZOO se docela hodí, tam také chybí možnost opatřit si životní prostředky přirozeným způsobem a je nutno je dodávat zvenku.

V otázce funkčnosti motivace v současném systému myslím nejsme ve sporu, ani u chápání společenských důsledků nevidím zásadní rozdíly. To, že je nutno jevy posuzovat v jejich vývoji a za přihlédnutí k podmínkám je jasné.

Pokusím se tedy, tak stručně jak je to možné, podat představu o motivaci, která stávající nahradí:

Člověk je z historických důvodů nejvíce ochoten pracovat na vlastním. Pojem vlastnictví se vyvinul ze vztahu k předmětům, kterými uspokojoval své potřeby. Postupně, se vznikem řemesla se tyto předměty rozdělily na výrobní a spotřební, vlastnictví bylo třeba chránit – z toho zákony na ochranu vlastnictví a tudíž soukromé vlastnictví soukromých výrobních prostředků. Vývojem techniky dochází ke změně podmínek práce. Společnou prací za použití strojů lze vyrobit více spotřebních předmětů než individuálně, vyplatí se tedy prodat svou pracovní sílu za její ekvivalent v penězích. Výrobní, přesněji produkční prostředky mění svou podstatu na společenskou, právní statut je zachován ale fakticky jde již o soukromé vlastnictví společenských produkčních prostředků. Zisk zůstává podle práva jejich vlastníku – následuje akumulace, konkurence, až k současnému finančnímu kapitálu.

Výsledkem popsaného vývoje je vznik společenských produkčních prostředků. Jejich soukromé vlastnictví vedlo přes progresivní období k současným šíleným globálním finančním spekulacím.
Významné soukromé individuální produkční prostředky již neexistují, proto jediná možnost jak pracovat na vlastním je transformace soukromého vlastnictví PP na společenské.

Úvaha se jistě může zdát jednoduchá až primitivní, ale podle mého názoru má fundamentální reálný obsah.

P.S.
Jsem stále vděčnější za odkaz z příspěvku devadeva, 25. 4. 2012 – 20:46:57 .
Konkrétní formy společenského vlastnictví PP je nutno hledat a ověřovat experimentálně, popsaný systém participace je nečekaně úspěšný. Méně úspěšný byl pokus doplnit link – tedy ještě jednou:

http://www.finmag.cz/cs/finmag/knizni-recenze/podivin-ricardo-semler-dupe-po-odkazu-taylo se to....

Re: Re: Re: jak dál
(devadeva, 25. 4. 2012 - 20:46:57)
Odpovědět
> Společenské vlastnictví výrobních prostředků v praxi nefunguje. Demokrarické řízení firmy už vůbec ne. Zcela totiž selhává motivace.

http://www.finmag.cz/cs/finmag/knizni-recenze/podivin-ricardo-semler-dupe-po-odkazu-tay

Re: Re: Re: Re: jak dál
(Jan, 27. 4. 2012 - 10:06:16)
Odpovědět
Dík za link, dovoluji si ho uvést ještě celý:

http://www.finmag.cz/cs/finmag/knizni-recenze/podivin-ricardo-semler-dupe-po-odkazu-taylor se to snad až neuvěřitelně bezkonfliktní. Otázkou je jak by vypadala interakce mezi podniky s touto vnitřní organizací.

Zajímavá je zmínka o Taylorovi. Kdysi jsem přečetl jeho knihu o metodách řízení vydanou za první republiky a zjistil, že podniky za „reálsocialismu“ v ČSSR byly organizovány podle jeho zásad přes oficiální kritiku tzv. Taylorismu. Ve své době ovšem měly jeho metody přínos ve zvýšení produktivity manuální práce.

Jěště doplňuji čerstvý příklad k (ne)fungování trhu v praxi: Plzeň schválila kontrakt za 12 mld na vozovnu DP ve výběrovém řízení s jedním účastníkem Škoda Transportation, sídlo společnosti, která ji ovládá: Marshallovy ostrovy. Zakázka je tedy získána s praktickým vyloučením trhu a zisk bude (právně zcela legálně) použit nezávisle na zájmech ČR, jejíž občané ho zaplatí, protože máme přece volný trh a soukromé vlastnictví výrobních prostředků je nedotknutelné.
To je nutný výsledek stavu, kdy již vznikly podniky, které svým rozsahem a společenským významem diktátu tržních vztahů unikají.


Přidat komentář

Jméno
Nevyplňujte <- toto políčko nechte prázdné
Předmět
Obsah:Názory
články v rubrice

6. 5. 2013 | 15397
Sociální stát a nezaměstnanost žen
15. 4. 2013 | 499
Facebook je předzvěstí konce svobodného Internetu
24. 3. 2013 | 5112
Stroje nás připraví o práci, radujme se
18. 2. 2013 | 579
Nadbytečná pracovní síla
20. 1. 2013 | 425
Psychopati jdou do práce?
10. 1. 2013 | 300
Chcete skutečně prezidenta?
31. 12. 2012 | 234
Známe svého nepřítele?
14. 12. 2012 | 10933
Jak jsem se stal a nestal Franzistou
4. 12. 2012 | 215
Kam se ubírá česká zahraniční politika?
3. 12. 2012 | 154
Internet ohrožuje staré struktury
29. 11. 2012 | 142
Zapomenutá studie k otázce církevního majetku
27. 11. 2012 | 677
Proč jsem v pirátské straně?
19. 11. 2012 | 277
Modrý pták ve vlastní šťávě
15. 11. 2012 | 15978
Alexandr Mitrofanov: Zachování tváře
12. 11. 2012 | 40606
Jeden za všechny, všichni bez jednoho?
30. 10. 2012 | 26919
Jak opět nalézt důvěru v demokracii?
12. 10. 2012 | 354
České příhraničí
22. 9. 2012 | 5199
Podnikání po česku
13. 9. 2012 | 17983
Kotrba a metody volebních speciálů: z kritiky fraška?
1. 9. 2012 | 2727
Vyvrácení nebezpečného postoje "Nemáte-li co skrývat, nemáte se čeho bát"
Nejnovější zprávy
Stát si brousí zuby na WiFi. Další pokus znásilnit Internet.

16. 1. 2015 | Internet | 80084
Necháme si bez odporu odebrat svobodné WiFi a přejdeme dobrovolně pod křídla korporátních Internetů?
Zobrazit celý článek ►
 

Zvolbovaní Piráti
12. 10. 2014 | Piráti | 33403
Kdo vyhrál, kdo prohrál, jak Piráti a co bude dál?

Americké lhaní -základní prostředek politiky
22. 7. 2014 | Politika | 5756
Včera na tiskové konferenci ministerstva obrany Ruské federace byly prezentovány důkazy z monitorování oblasti sestřelu. Důkazy Rusko předá zainteresovaným i dalším. Média i politici však zcela zásadní odhalení ignorují a dál obviňují bez jakýchkoliv důkazů Moskvu.

Facebook je konec. Konec japonec.
30. 4. 2014 | Piráti | 33240
To byl vynikající nápad, vyhradit lidu takové populární místo, kde se můžou všichni vyvztekat, vydemonstrovat, vybrečet a pohádat, vyblejt na sebe všechny problémy, zbavit se soukromí a to vše přitom za pečlivého dozoru státní bezpečnosti. Ovládat svět je čím dál tím snazší.
 
Hlavní stránka Piráti  Internet  Zahraničí  Kultura  Politika  Monstrproces  Kopírovací monopol  Názory  Kauzy  Věda a technika  Video  HogoFogo  Události  Zprávička  Jednou větou  Komix
 
Pirátské noviny jsou internetový občasník digitálního věku.
Informujeme o Internetu, politice, kopírování, svobodné tvorbě a blbostech.

Pirátské noviny oslovujte E-mailem na adrese: redakce zavináč piratskenoviny.cz

Provozovatel a vydavatel: Martin Brož | Sídlo vydavatele: Praha

Pirátské noviny | ISSN 1804-5197

Copyleft Pirátské noviny
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské noviny je umožněno i bez písemného souhlasu.
Všechna práva vyhlazena.