21. 4. 2018, 0:20

Hlavní stránka Piráti  Internet  Zahraničí  Kultura  Politika  Monstrproces  Kopírovací monopol  Názory  Kauzy  Věda a technika  Video  HogoFogo  Události  Zprávička  Jednou větou  Komix
Pirátský happening proti cenzuře Internetu


Happening Pirátské strany proti cenzuře Internetu se uskuteční ve čtvrtek 20. 10. 2011 od 14:00 do 15:00 před sídlem politické firmy Věci Veřejné (Štefánikova 203/23, Praha 5). Kdo můžete, přijďte.19. 10. 2011


Datum: 19. 10. 2011, Autor: Piráti
Přečteno: 9613x
Zobrazit článek pro tisk Vytisknout

Doposud hodnotilo 0 čtenářů, celková známka je .
Ohodnoťte známkou jako ve škole | 1 je nejlepší: 1 2 3 4 5

Komentáře

Snad si toho někdo z těch 3k lidí všiml
(Ivan Bartoš, 23. 10. 2011 - 08:19:10)
Odpovědět
http://www.youtube.com/watch?v=xwEJe67XH-I

Protest proti cenzuře a pro legalizaci marihuany.
(Linuxový otaku, 22. 10. 2011 - 09:07:57)
Odpovědět
Možná by to chtělo udělat protestní akci, která by spojila protest proti zavádění cenzurních prostředků a zároveň by šlo o protest za legalizaci marihuany. V zemích kde cenzurují internet obvykle dříve či později přidají na seznam servery jako je grower.cz nebo shroomer.cz, tedy uživatelská fóra plná "užitečných" informací. Je proto třeba podchytit tyto snahy zavčasu, a proto by se taková demonstrace měla uskutečnit, určitě by přišlo víc lidí a s argumentem že protestují i proto aby se necenzuroval internet a oni tak mohli chodit na svá fóra by určitě souhlasili.

Re: Protest proti cenzuře a pro legalizaci marihuany.
(Freedom4Educated, 22. 10. 2011 - 17:28:46)
Odpovědět
otaku, myslim ze na to jdes presne opacne nez by se melo
zakladem protestu musi byt FREE INTERNET, vsechno ostatni (pravo hulit, gamblit, soulozit) je okej, ale az jako sekundarni zalezitost, pokud by se tyto skupiny chtely k na pridat
protoze kdyz pojedes stylem "hazard je pravo", tak se k tobe pridaj hazardnici, ale jakmile dosahnou svyho (at uz je to cokoliv), tak se na svobodnej iternet vyserou
to samy je u marianky, pokud se chteji pridat, super, ale loajalita je dvoustranna zalezitost, tak nevyjadruj apriorni podporu, ale jed stylem "podporime pravo hulit, kdyz vy podporite svobodu internetu" - tvuj navrh dopadne tak, ze stat prohlasi "FORA O HULENI CENZUROVAT NEBUDEME" a travnikari se pujdou s usmevem zhulit

Koukám,
(Kuky, 21. 10. 2011 - 19:26:43)
Odpovědět
pěkně to tady upadlo. Nejen, že tu už nejmíň dva týdny nevyšel žádný zajímavý článek (dobře napsaný aspoň čtvrt roku), ale ani ty diskuse už nejsou k ničemu - rozumní lidé to už asi s tímhle umírajícím plátkem vzdali. Na netu je zajímavého čtení i diskusí dost a dost.

Re: Koukám,
(motorka, 21. 10. 2011 - 19:53:55)
Odpovědět
Nejspíš není o čem psát.

Re: Re: Koukám,
(Vin, 21. 10. 2011 - 23:34:41)
Odpovědět
Nebo to není jenom o tom psát a diskutovat, ale i následně činit.

Re: Re: Re: Koukám,
(Freedom4Educated, 22. 10. 2011 - 17:44:46)
Odpovědět
ono neni moc co cinit proti necemu neurcitymu
koalice (potazmo Barta) proensli neco ve smyslu "budem cenzurovat"
je to jako by pronesli "vadi nam prostituky, asi by nebylo od veci je znasilnit"
jako je jasny, ze se nechysta nic dobryho, ale nemuzes nekoho predem zavrit, protoze rekl, ze nezaplati prostitutce; ale rozhodne je vhodny dohled kontrolnich organu - policie nebo piratu - kdyby se rozjelo, tak at to neskonci nejak spatne

ja napsal nekolik postrehu a SMAZLI ME (doufam, ze jenom obnovili data ze zalohy)
(Freedom4Educated, 22. 10. 2011 - 17:33:59)
Odpovědět
- neargumentovat liberalismem (lid ho nema rad), ale zustat u OBCANSKYCH PRAV (dulezity jsou obe slova)
- drzet se vyslovne jednoho tematu a nenechat se odlakat
- nemontovat se do veci, kterym nerozumim (ty kecy od Stiglitze roznese na kopytech student stredni skoly ekonomicke)
- zamerit se na to, co lid pouziva a zduraznit, ze nebyt svobodneho internetu, tak by to tu nebylo (a vyargumentovat proc)

Re: Koukám,
(Mikuláš Ferjenčík, 22. 10. 2011 - 00:16:10)
Odpovědět
Redakce Pirátských novin do značné míry přebrala odpovědnost za PR Pirátské strany, takže se bohužel novinám nezvládáme věnovat tak, jak bychom si přáli. Navíc začal školní rok.

Re: Re: Koukám,
(Kuky, 22. 10. 2011 - 14:24:55)
Odpovědět
Myslíte, že úpadek Novin je dobré PR?

Re: Re: Koukám,
(Freedom4Educated, 22. 10. 2011 - 17:40:58)
Odpovědět
jo, rozsirovat zaber je spolehliva cesta do pekel
proc se nezamerite na veci, kterym rozumite
skoncite jako vsichni politici - melou o vsem a nerozumi nicemu
Zdroje jsou penize vsach chybi je typickou ukazkou jak nekdo pise o necem, cemu absolutne nerozumi (jen napovim: uspory = investice a to ze nekdo spori tak tim umoznuje jinemu utracet/investovat a predpoklada se, ze ten jinej neni debil, ale utrati/investuje to rozumej nez ten co spori, tim se utraci za veci, ktere jsou opravdu potreba a ne jen aby se utracelo)
a pokud jde o Stiglitze - ten je v nekterych vecech dost mimo (ale ma pro to urcite ekonmicke argumenty), jenze lide, co ho prebiraji odeberou zdrave jadro a vyjdou z toho uz uplne nesmysly

Žaloba k ústavnímu soudu
(Dlouhý, 20. 10. 2011 - 20:00:59)
Odpovědět
zkus najít pomoc,radu u Liberální institut ,nebo zadat "Neziskové organizace" a hledat.

Re: Žaloba k ústavnímu soudu
(Brooch, 20. 10. 2011 - 23:39:59)
Odpovědět
To je snad opilý spambot. :-)

Re: Žaloba k ústavnímu soudu
(Okolojdoucíí, 21. 10. 2011 - 15:13:35)
Odpovědět
Nejsem si jistý, zda hlásná trouba jedné z nejkorupčnějších politických stran je ideálním objektem obrácení se na.

Re: Re: Žaloba k ústavnímu soudu
(klon, 24. 10. 2011 - 12:18:31)
Odpovědět
Svobodní nejsou ve vládě, LI není ve vládě ODS není liberální

Re: Žaloba k ústavnímu soudu
(klon, 24. 10. 2011 - 12:25:42)
Odpovědět
to zní rozumně, jen by Piráti nesměli na Liberály plivat a hlavně ta MHD zdarma je fakt komunistický handicap

Slova,slova?
(Dlouhý, 20. 10. 2011 - 18:57:48)
Odpovědět

Vážení přátelé,

sedět u PC a vypouštět moudra,má smysl??

Možná bychom mohli něco ...artext@seznam.cz

S úctou Dlouhý

Re: Slova,slova?
(Okolojdoucíí, 21. 10. 2011 - 15:14:20)
Odpovědět
Mám-li soudit z Vašeho příspěvku, smysl to nemá.

yIrKTfqNBx
(Bobbi, 29. 12. 2011 - 05:03:38)
Odpovědět
Your article was ecxelelnt and erudite.

Žaloba k ústavnímu soudu - připravit předem!
(Linuxový otaku, 19. 10. 2011 - 18:04:12)
Odpovědět
Je třeba připravit žalobu k ústavnímu soudu, potom se snad poslanci zaleknou a něco takového tam nedají. Jak ji ale vykonstruovat?


Článek 17
(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
(3) Cenzura je nepřípustná.
(4) Svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti.

Problém vidím v tomto: bod (4), tam se dá říct, že cílem je chránit veřejnost před nemravností zahraničního sázení, a snad jde i o "bezpečnost" státu (stát nevybere peníze z proher hráčů).

Jak z toho ven? Mezi některými hráči je oblíbéné používání botů, tedy skriptů, které hru částečně nebo zcela automatizují. Může jít třeba o pokerového bota který pomocí OCR identifikuje karty a vypočítá nejlepší možnou odezvu hráče, případně ji i odklikne, nebo o prostého bota který hraje třeba blackjack nebo ruletu s nějakým systémem (takoví boti bývají na zakázku pro toho chudáka, co to prostě chce hrát, protože třeba věří že na živé ruletě působí i jiné vlivy které nejsou zcela náhodné - wheel based metody, dealer signature ap., tedy něco co se dá TEORETICKY zachytit pomocí hidden markov model, neuronových sítí ap.).

Představme si situaci, kdy si tvorbou takového software přividělávám, ale sám nehraju. Přesto všechno se ale musím přihlásit alespoň do demo-módu příslušného kasína, kdy se nehraje o peníze, abych zjistil rozložení GUI prvků, udělal jejich screenshoty a zapsal si jejich přibližné pozice vůči levému hornímu rohu okna, aby je OCR našlo rychleji. Samozřejmě je větší sranda detekovat jednotlivé události ap., takže ladění habaděj. Každopoádně pro vytvoření takového softwaru potřebuji přístup k internetovému kasinu, abych získal potřebné informace.

Na to mám podle (2) právo, a neodporuje to (4), protože k ochraně mravnosti skutečně není nutné, aby mi byla odepřena možnost ladit takovýto software, zvlášť když uživatelé kteří si můj software koupí nejsou ani občané ČR a tedy se ani nedá říct, že stejně je hraní zakázané a tedy takový software nepotřebují. Jakékoliv takovéto omezení internetu tedy omezuje moje ústavní právo vyhledávát informací nutných k tvorbě software, a bylo by tedy protiústavní.

JÁ MÁM PRÁVO VYVÍJET A PRODÁVAT SOFTWARE JAKÝ CHCI!!!

TOHLE JE MŮJ PLÁN - PŘIPRAVIT UŽ PŘEDEM ŽALOBU K ÚSTAVNÍMU SOUDU

Neví někdo kolik to stojí a co je třeba a tak?

Re: Žaloba k ústavnímu soudu - připravit předem!
(jzvc, 19. 10. 2011 - 18:54:11)
Odpovědět
Pozadovat zruseni toho clanku 4? Bylo by to naprosto koser, specielne pro jeho rozpor s clanky pred nim.

Re: Re: Žaloba k ústavnímu soudu - připravit předem!
(Linuxový otaku, 19. 10. 2011 - 20:04:30)
Odpovědět
No jde o to, že pokud nějaký zákon v něčím konkrétním případě porušuje jeho ústavní práva, potom je protiústavní a daná pasáž z něj musí být vypuštěna nebo zrušen. Takže stačí najít reálnou situaci, kdy zákon porušuje něčí ústavní práva, a mělo by být možné ho zrušit, pokud. Stačí jeden jediný případ, protože ústava zaručuje práva každému jednotlivci, takže se nedá až tak moc hrát na nějaké obecné blaho...

Jinak je pravděpodobné, že to bude protiústavní i tehdy, pokud nezakážou internetové sázení u našich sázkovech, protože potom padá bod (4) jako jediná možná obhajoba - jakápak ochrana mravnosti, když lidi mohou sázet, ale jenom u nás?

Je třeba to smést ale hlavně proto, protože by to byl nebezpečný precedent - může-li se cenzurovat kvůli ochraně zisků státu a sázkovek, potom se zajisté může cenzurovat i pirátský obsah v zájmu ochrany vydavatelů.

Pokud by cenzura opět prošla, jaká je šance, že NEBUDE přijat zákon, který umožní policii urychleně přidat nějakou stránku na seznam, nebo alespoň soudním rozhodnutím?

V Itálii takto blokují pirate bay i jiné služby, a dá se tedy říct, že kdekoliv byly technické prostředky pro cenzuru internetu povinně zavedeny se časem rozšířil okruh blokovaných témat.

Nebujejeme za hazard, ale

PROTI ZAVEDENÍ TECHNICKÝCH PROSTŘEDKŮ NUTNÝCH K CENZUŘE INTERNETU, KTERÉ UMOŽNÍ POSTUPNÉ ROZŠIŘOVÁNÍ TÉMAT BLOKOVANÉHO OBSAHU


Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem; nebyl jsem přece komunista.
Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem; nebyl jsem přece sociální demokrat.
Když přišli pro odboráře, mlčel jsem; nebyl jsem přece odborář.
Když přišli pro Židy, mlčel jsem, nebyl jsem přece Žid.
Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mohl ozvat.

Re: Re: Re: Žaloba k ústavnímu soudu - připravit předem!
(Linuxový otaku, 19. 10. 2011 - 20:16:28)
Odpovědět
Když začli blokovat internet kvůli pár gamblerům, mlčel jsem; nebyl jsem přece gambler.

Když pak začli blokovat internet kvůli pár pedofilům, mlčel jsem; nebyl jsem přece pedofil.

Když zablokovali nějaké stránky neonacistů, mlčel jsem; nebyl jsem přece neonacista.

Když pak zablokovali drogová fóra a stránky o pěstování marihuany, mlčel jsem; nebyl jsem přece feťák.

Když zablokovali stránky dávající ženám informace jak provést potrat, mlčel jsem; nejsem přece těhotný.

Když zablokovali stránky o výrobě výbušnin a provádění diverzních akcí, mlčel jsem; nejsem přece odbojář.

Když zakázali BDSM stránky, mlčel jsem; nejsem přece sadista ani masochysta.

Když zakázali stránky elektronického obchodování komodit a forexu v zahraničí aby jim neutíkali nezdaněné zisky, mlčel jsem; nejsem přece žádný obchodník.

Když pak zakázali pirátské stránky, fóra a protokoly, tak už se toho blokovalo tolik, že se nikdo neodvážil proti nějakému blokování něco namítat, a nikdo nebyl ochoten ho zrušit. Lidi už si totiž zvykli, že něco se blokuje...

Re: Žaloba k ústavnímu soudu - připravit předem!
(Belfego, 19. 10. 2011 - 22:43:10)
Odpovědět
To si děláš legraci. Takže hraní pokeru on-line je nemravné a ohrožuje bzpečnost státu!!! No to jsme to dopracovali, to si s těmi pány ve sněmovně podejte ruce. Žádný tuzemský on-line na poker není!!! Na nabídky reálně danit nikdo z MF neslyší. To proč chce někdo blokovat zahraniční firmy je z důvodu zaplacené ochrany trhu pro tuzemské firmy. Máte plnou hubu svobody a co my? Co děláme? Hrajeme poker, snažíme se v tom bejt dobrý, vzdělávat se... A co vidim tady? Že by to u ústavního soudu neprošlo protože to je ochrana mravnosti a bezpečnosti... Poker???? Hodně velké zklamání pánové!!!

Re: Re: Žaloba k ústavnímu soudu - připravit předem!
(Linuxový otaku, 20. 10. 2011 - 07:13:33)
Odpovědět
JÁ netvrdím že hraní pokeru je nemravné, ale myslím si, že soud by to tak klidně vidět mohl.

Z hlediska státu:
všechno co ohrožuje tok peněz do státní pokladny ohrožuje jeho ekonomickou bezpečnost, takže teoreticky by to státní obhájce mohl hrát na toto, a nebo "dobré" mravy. Hraní pokeru přirozeně je nemravné, protože se při něm nevytváří žádná nová hodnota, ale jenom se přelévejí peníze, byť podle schopností. Jedná se tedy o takovou spekulaci pro chudé, protože se dá hrát i o malé částky a některé stoly mají limit. Hájit u soudu že přístup na pokerové služby nebo weby porušuje právo na přístup k informacím MŮŽE

Re: Re: Re: Žaloba k ústavnímu soudu - připravit předem!
(Linuxový otaku, 20. 10. 2011 - 07:18:45)
Odpovědět
být problematické, protože soud může odkazovat na (4) - totiž že jde o ochranu veřejného zdraví a mravnosti.

Na argument že sázení u našich sázkovek přes internet je povolené se dá říct, že jde pouze o kurzové sázení, a je tím "podporován" sport a tím je splněna nějaká "veřejně prospěšná" funkce sázení.

Proto je potřeba silnějších argumentů, aby soud neměl moc šancí uvažovat, jestli jsou něčí práva porušeny.

Pokud to dobře chápu, tak ústava garantuje práva přímo jednotlivci, takže se při rozhodování o ústavnosti zákona nedá uvažovat nějaký "plošný" efekt na společnost.

Jinak uvažujme tak jako oni, když vymýšlíme jak na ně :)

Re: Re: Re: Re: Žaloba k ústavnímu soudu - připravit předem!
(motorka, 20. 10. 2011 - 11:14:06)
Odpovědět
Na ochranu zdraví a mravnosti se vůbec nemůžou odvolávat. Jinak by museli zablokovat i kasina "odvádějící daně" + vymést automaty z veřejných míst. Navíc tok informací mezi online kasinem (pokud tam není nějaký ultimate virus, který způsobí výbuch vládních serverů + poseče trávník před sněmovnou) nemůže ohrozit bezpečnost státu. Protože když vám zablokují homepage nějakého kasína, tak dojde k blokaci informací, které nejsou nebezpečné státu.

vPSNfBRypBBTxuAD
(Johnavon, 29. 12. 2011 - 16:26:28)
Odpovědět
Never would have thunk I would find this so indsipensalbe.

Re: Žaloba k ústavnímu soudu - připravit předem!
(Dlouhý, 20. 10. 2011 - 20:02:21)
Odpovědět
..zkus najít pomoc,radu u Liberální institut ,nebo zadat "Neziskové organizace" a hledat.

je treba udelat vetsi akci
(karel, 19. 10. 2011 - 16:52:59)
Odpovědět
a i viditelnejsi,treba pred kongresem ods,
tusim ze to jde proti jejich programu cenzura internetu
http://zpravy.ods.cz/pozvanka.php?ID=3245,


Přidat komentář

Jméno
Nevyplňujte <- toto políčko nechte prázdné
Předmět
Obsah:Události
články v rubrice

23. 6. 2013 | 93
Demonstrace proti bourání Kozákova domu v památkové zóně UNESCO na Václavském náměstí 47
13. 4. 2013 | 84
Pirátská párty
28. 3. 2013 | 52
Veřejný diskusní večer - Piráti ve Mlejně
27. 1. 2013 | 182
CryptoParty v holešovickém Crossu
21. 12. 2012 | 86
Pirátský konec světa, pirátské forum utrolleno
29. 10. 2012 | 81
4. listopadu 2012 vás zveme na 4.ročník stepařské soutěže.
7. 8. 2012 | 63
Protestujeme! Nechceme Kněžínka šéfem kanceláře UNESCO! Kozel zahradníkem!
28. 6. 2012 | 85
Den tripodů na Karlově mostě
19. 6. 2012 | 54
Týden svobody slova II 18.6.-24.6. 2012
5. 6. 2012 | 108
V sobotu 9.6. začne v centru Brna streetparty Piratekk vol.2.
28. 5. 2012 | 70
Pirátský dětský den
26. 5. 2012 | 2204
Konference SVOBODA A ODPOVĚDNOST, 30.5.2012, Praha
15. 5. 2012 | 101
Umění (ne)ocenit umění, Praha, 16. května, Roxy, divadlo NoD, od 17hodin
9. 5. 2012 | 65
Otevřená konference o autorském právu, technologii, vědě a etice
8. 5. 2012 | 214
Přijďte se podívat na velkolepou přehlídku krátkometrážních filmů.
3. 5. 2012 | 13312
Král Šalamoun bude soudit Prokopa Diviše aneb Seminář o kopírovacím monopolu na americké ambasádě
29. 4. 2012 | 103
Exekuce, šmírování i občanská sebeobrana v klubu Cross
18. 4. 2012 | 164
Vězeňský happening proti šmírovacímu zákonu
4. 4. 2012 | 911
Demonstrace proti bourání rohového domu na Václavském náměstí
16. 3. 2012 | 199
14. - 15. dubna bude v Praze probíhat konference Pirate Parties International
Nejnovější zprávy
Stát si brousí zuby na WiFi. Další pokus znásilnit Internet.

16. 1. 2015 | Internet | 61436
Necháme si bez odporu odebrat svobodné WiFi a přejdeme dobrovolně pod křídla korporátních Internetů?
Zobrazit celý článek ►
 

Americké lhaní -základní prostředek politiky
22. 7. 2014 | Politika | 5697
Včera na tiskové konferenci ministerstva obrany Ruské federace byly prezentovány důkazy z monitorování oblasti sestřelu. Důkazy Rusko předá zainteresovaným i dalším. Média i politici však zcela zásadní odhalení ignorují a dál obviňují bez jakýchkoliv důkazů Moskvu.

Facebook je konec. Konec japonec.
30. 4. 2014 | Piráti | 33240
To byl vynikající nápad, vyhradit lidu takové populární místo, kde se můžou všichni vyvztekat, vydemonstrovat, vybrečet a pohádat, vyblejt na sebe všechny problémy, zbavit se soukromí a to vše přitom za pečlivého dozoru státní bezpečnosti. Ovládat svět je čím dál tím snazší.

Evropa je naše moře
2. 4. 2014 | Piráti | 8054
Chvilka angažované politické poezie.
 
Hlavní stránka Piráti  Internet  Zahraničí  Kultura  Politika  Monstrproces  Kopírovací monopol  Názory  Kauzy  Věda a technika  Video  HogoFogo  Události  Zprávička  Jednou větou  Komix
 
Pirátské noviny jsou internetový občasník digitálního věku.
Informujeme o Internetu, politice, kopírování, svobodné tvorbě a blbostech.

Pirátské noviny oslovujte E-mailem na adrese: redakce zavináč piratskenoviny.cz

Provozovatel a vydavatel: Martin Brož | Sídlo vydavatele: Praha

Pirátské noviny | ISSN 1804-5197

Copyleft Pirátské noviny
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské noviny je umožněno i bez písemného souhlasu.
Všechna práva vyhlazena.